ĒDINĀŠANA

Diēta un veselība

Par pārtikas sistēmu sanatorijā

Jebkuras slimības ārstēšana un profilakse nav iespējama bez pienācīga uztura. Sanatorijā “Jantarnij bereg” medicīniskais uzturs tiek organizēts pēc individuālas ēdienkartes sistēmas. Izvēlne ir izstrādāta, ņemot vērā ķermeņa fizioloģiskās vajadzības pēc barības vielām un enerģijas. Ēdiens atbilst gadalaikiem, izvēlnē pēc iespējas vairāk tiek izmantoti sezonālie dārzeņi un augļi.

Sanatorijā ir trīs reizes ievērota diēta. Kā ārsts noteicis saistībā ar indikācijām, atpūtniekiem tiek piedāvātas daudzas terapeitiskās uztura iespējas.

Standarta vai vispārējs uzturs nodrošina organismu ar visām nepieciešamajām barības vielām un tiek noteikts, ja nav noviržu no gremošanas trakta darbības.

Ja nepieciešams samazināt ķermeņa svaru, tiek parādīta diēta, kurā tiek samazināti pārtikas produkti, kas bagāti ar vienkāršiem ogļhidrātiem un piesātinātiem taukiem, diēta satur sabalansētu uzturvielu daudzumu, ieskaitot šķiedrvielas un neaizstājamās aminoskābes.

Gremošanas sistēmas slimībām tiek izmantots saudzējošs uzturs, kas ir viens no labākajiem cilvēkiem, kuri cieš no aknu, žultsvadu un žultspūšļa slimībām, kas nodrošina uzturu ar pilnu kaloriju daudzumu, bet ar ierobežojumu taukus un holesterīnu saturošos pārtikas produktos.

Nav iekļauti arī cepti, pikanti, kūpināti produkti, taču ir daudz augļu un dārzeņu. Kā papildu terapija cukura diabēta gadījumā un cilvēkiem ar traucētu sirds un asinsvadu sistēmu tiek izrakstīta īpaša diēta.

Pareiza uztura:
– normalizē vai samazina vielmaiņas traucējumu smagumu, kas saistīts ar pārmērīgu, nepietiekamu vai sliktas kvalitātes nepietiekamu uzturu;
– samazina pēcoperācijas komplikāciju risku;
– normalizē vai samazina vielmaiņas traucējumu smagumu, kas saistīti ar nepietiekama uztura attīstību;
– palīdz atjaunot un uzturēt fiziskās aktivitātes;
– atbalsta imūnsistēmas funkcijas un samazina infekciju risku;
– uzlabo dzīves kvalitāti.

Mūsu pavāri gatavo pārsteidzoši garšīgu un daudzveidīgu ēdienu, lai to redzētu, jums vienkārši ir jāiepazīstas ar mūsu ēdienkarti.

BANKETU ēdienkarte