Artroze un artrīts: kāda ir atšķirība?

Locītavu sāpēm var būt atšķirīga izcelsme, un, attiecīgi atšķirīga ārstēšanas stratēģija. Turklāt dažādām slimībām var būt ļoti līdzīgi nosaukumi. Tātad:

Artroze un artrīts: kāda ir atšķirība?

Daudziem slimības nosaukuma atšķirība šķiet nenozīmīga – galvenais ir atbrīvoties no sāpēm. Un sāpes ir nopietnas pie abām slimībām. Neskatoties uz to, ļoti svarīgi ir saprast, kas slēpjas aiz viena vai otra nosaukuma, un kādas ķermeņa izmaiņas slēpjas zem šī nosaukuma.

Īsāk sakot,
artrīts ir slimība, kas saistīta ar iekaisuma procesiem. Artroze savukārt nav saistīta ar iekaisumu, bet gan ar destruktīvām izmaiņām locītavās. Bet, nav arī izslēgta šo abu slimību mijiedarbība.

Artrīts – no locītavām līdz sirdij

Artrītu var izraisīt infekcija vai izmaiņas pašā ķermenī. Rezultātā tiek novērots iekaisums, kas tiek diagnosticēts arī vizuāli – locītavas uzbriest, tās ir apsārtušas, paaugstinās temperatūra.

Tomēr slimība neapstājas tikai pie locītavām, tā skar gan nieres, gan aknas un sirdi. Ļoti bieži tā ir saistīta ar tādu slimību kā reimatisms.

Visā pasaulē dažāda veida artrīti – to ir vairāk nekā 200 paveidu, rada iespaidīgu kaitējumu. Galvenokārt, tādēļ, ka artrīts attīstās jauniem vai pusmūža cilvēkiem.

Sākumā slimība var izpausties kā vienkāršs stīvums pēc pamošanās vai atkārtotas locītavu sāpes. Un tajā pašā laikā tās var parādīties tikai pēc provocējošas ietekmes – peldēšanās aukstā ūdenī, ilgstoša fiziska darba vai arī pat smaga stresa rezultātā.

Artroze - saistīta ar vecumu un dzīvesveidu

Šī slimība noved pie locītavas virsmas skrimšļa deformācijas un turpmākas sabrukšanas. Diezgan saprotams, kāpēc tā attīstās galvenokārt gados veciem cilvēkiem. Visbiežāk šie cilvēki saskaras ar kāju locītavu – potīšu, ceļa un gūžas artrozi.

Tomēr ir cilvēki, kas ar to sastopas salīdzinoši jaunā vecumā – tie ir sportisti, kā arī mūziķi un visi tie, kas daudz strādā ikdienā ar klaviatūru, šie cilvēki cieš no artrozes plaukstas apvidū.

Slimība sākas nemanāmi, pakāpeniski, un tajā pašā laikā tā ir neatgriezeniska. Tāpēc ir svarīgi ne tikai savlaicīgi to konstatēt un doties pie ārsta, bet arī turpmāk regulāri apmeklēt atjaunošanās procedūras.

Mūsu sanatorija kopš tās atvēršanas 1973. gadā piedāvā ārstēšanu pacientiem ar muskuļu un skeleta sistēmas slimībām. Pēdējos gados veiksmīgi tiek piemērota ārstēšanas programma “Veselīga mugura un locītavas”, kas ietver ne tikai labi zināmas dabiskas ārstēšanas procedūras, izmantojot minerālūdeņus un dubļus, bet arī mūsdienīgas fizikālās terapijas ārstēšanas metodes, piemēram, elektrovakuuma terapiju un fizioterapiju, tostarp slingu-terapiju. Ārsts katram pacientam izvēlas individuālu ārstēšanas kursu, ņemot vērā viņa individuālās problēmas.

Plašāku informāciju par programmu “Vesela mugura un locītavas” lūgums lasīt šajā saitē.

Pēc papildus informācijas Jūs varat vērsties pie mūsu vadītājiem pa tālr. +371 677 36 500 vai pa e-pastu info@sanatorij.lv.