Balneo un siltuma terapija

Sērūdeņraža vannas

Sērūdeņraža vannas (ar sērūdeņraža koncentrāciju 50 mg/l).
Aktīva balneoterapijas metode. Sulfīda ūdeņu ārstnieciskā iedarbība pamatā saistīta ar sērūdeņraža klātbūtni ūdenī, kuram piemīt aktīvas ķīmiskas īpašības. No ūdens sērūdeņradis organismā nokļūst caur ādu, gļotādas, elpošanas ceļiem.  Rezultātā uzlabojas asinsrite ādas un pieguļošo audu rajonā. Paātrinās apmaiņas procesi, paaugstinās audu skābekļa patēriņš, uzlabojas plaušu ventilācija. Nomierinoši procesi ņem virsroku pār uzbudinošiem procesiem, kas noved pie nomierinoša efekta.  
Sērūdeņradis uzlabo asins reoloģiskās īpašības, samazina „sliktā” holestarīna līmeni. 

Nātrija hlorīda vannas

Ievērojami izmaina ādas šūnu fiziski-ķīmiskās īpašības, pēc šīm vannām uz ādas paliek plāns sāls slānis, „sāls apmetnis”. Jonu sastāva izmaiņas samazina uzbudinājumu un nervu šķiedru transporta funkcijas, samazinās sāpju jūtīgums, trombocītu agregācijas aktivitāte.  Tiek aktivizēti humorālās imunitātes procesi.  Tādā veidā no galvenajām minerālo ūdeņu vannu ārstējošām īpašībām var uzskaitīt analgētiskās metaboliskas, imunitāti stimulējošas un pretiekaisuma.  

Minerālie ūdeņi

Sanatorijā “Jantarnij bereg” ir sērūdeņraža, kalcija un nātrija hlorīda ārstnieciskie minerālo ūdeņu avoti. Pēdējo no tiem tiek iegūst 435 metru dziļumā. 

 
Šīs ūdens ar vidēju mineralizāciju, kura lietošana palīdz kuņģa zarnu trakta, žultspūšļa slimību ārstēšanai, stabilizē žults sekrēciju, kā arī uzlabo kuņģa zarnu trakta darbību.   
 
Ārstnieciskā ūdens dzeršana maina kuņģa sulas sastāvu un reakciju, jonu līdzsvaru, aktivizē nervu galus visā gremošanas traktā. 
 
Hlorīda-nātrija sulfātu (minerālā) ūdens vannas paredzētas, lai ārstētu slimniekus, kuri sirgst ar balsta un kustību, sirds un asinsvadu slimībām. Dodoties vannās, kairinājums ādas nervu galos reflektoriski ietekmē asinsrites orgānus, stimulē hipofīzes-virsnieru sistēmu, sekrēcijas un ekskrēcijas funkciju vairākos orgānos.  
 
Hlorīda-nātrija sulfātu (minerālie) ūdeņi — lielisks veids savas veselības uzlabošanā, ņemot vērā, ka dažos gadījumos tie var aizvietot medikamentu lietošanu vai arī uzlabot kāda noteikta preparāta  uzņemšanu. Neaizmirstiet konsultēties ar savu ārstējošo ārstu.

Dūņu terapija

Latvija ir bagāta ar kūdras dūņām, kuras satur lielu sērūdeņraža un minerālo komponentu daudzumu. Ārstnieciskās dūņas no kūdras purviem Slokā jau sen izmanto dūņu terapijā. 

 
Dūņu terapijas procedūru fizioloģiskās ietekmes pamatā ir termālā, ķīmiskā un mehāniskā ietekme uz neskaitāmiem ādas receptoriem, reflektoriski-humorāli ietekmējot dažādus orgānus un organisma sistēmas imunoloģisko reaktivitāti.   
Kā rezultātā dubļu terapija darbojas kā sāpju remdējošs līdzeklis.
 
Dūņu terapija – lielisks veids savas veselības uzlabošanai. Neaizmirstiet konsultēties ar savu ārstējošo ārstu.

Sapropeļa dūņas

Lai veicinātu sapropeļa ārstniecisko efektu, tiek pielietots peloidoterapijas komplekss, ķīmiskie un temperatūras faktori, kas iedarbojas gan vispārēji, reflektoriski segmentāri, gan lokāli. 

 
Aktīva bioloģiska viela, kuru satur peloīda (humusa skābes, bitumens, vitamīni, hormonālas vielas, minerālās komponentes), nonākot zemādas taukaudos caur tauku un sviedru dziedzeru kanāliem, veic specifiskas darbības, kuru rezultātā notiek šīs vielas lēna, fizioloģiska iesūkšanās asinīs, peloidoterapijas siltuma faktora ietekmē.   
 
Rezultātā tiek novērota pretiekaisuma, pretsāpju iedarbība, uzlabota vietējo un kopējo procesu darbība: paātrināta audu reģenerācija, uzlabota asinsrite, mikrocirkulācija, uzlabotas organisma adaptēšanās spējas.
 
Atšķirībā no kūdras dūņām, sapropelim piemīt sārmaināka reakcija un Mg + + saturs, kas jo īpaši veicina sirds asinsvadu slimību un ādas problēmu ārstēšanu.

Parafīna terapija

Medicīniskā parafīna terapija – tā ir ārstnieciska aplikācija. Termo terapijas veids. Vispirms medicīniskā parafīna terapija iedarbojas uz ķermeņa virsējo slāni, palīdzot asins un limfu cirkulācijai, kas savukārt palīdz audiem baroties, absorbēt un izvadīt kaitīgās vielas, kas radušās saslimšanu laikā, samazina sāpes un pietūkumu.

Medicīniskā parafīna terapija plaši tiek izmantota balsta-kustību funkciju slimību ārstēšanai (piemēram, locītavu , cīpslu un muskuļu hronisku iekaisumu, kas saistīti ar ierobežotām kustību iespējām, pietūkumu un sāpēm ), slikti dzīstošu rētu, nervu sistēmas saslimšanu gadījumā, kā arī brūču mazināšanai un sadziedēšanai.