Brīva elpošana – rudens gaidās

Tuvojoties rudenim, palielinās slodze uz elpošanas orgāniem, un arvien biežāk cilvēki sūdzas par elpas trūkumu, klepu, apgrūtinātu elpošanu. Šādas pazīmes ir raksturīgas tiem, kuriem ir tā sauktās “vājās plaušas”. Vai ir iespējams uzlabot plaušu darbību un arī savu labsajūtu?

Plaušu vājuma iemesli

Vēl simts gadus atpakaļ kā galvenos iemeslus minēja smēķēšanu un hroniskas infekciju slimības. Mūsdienās iemeslu saraksts ir papildinājies ar dzīvi piesārņotās pilsētās un ēkās, kas pilnas ar toksiskiem ķīmiskiem materiāliem.

Ja ar putekļiem un izplūdes gāzēm viss ir skaidrs, tad gaisa piesārņojuma draudi dzīvokļos bieži vien netiek ņemti vērā. Tomēr, ja paskatās sev apkārt: daudz sintētikas, mēbeles, kas izgatavotas no presētiem, līmētiem dēļiem un putekļu pārpilnība, kuros dzīvo mikroskopiskas ērces.

Tādējādi pat veselas plaušas pastāvīgi piedzīvo nedabisku slodzi: indīgas gāzes, putekļi, mikroorganismi. Mūsu plaušas šādā vidē tiek burtiski nolietotas. Un, starp citu, vasarā elpošanas orgāna slodze nevis samazinās, bet palielinās – ja lielāko vasaras daļu pavadāt pilsētā. Tāpēc dabisks veids, kā atjaunot veselīgu plaušu darbību –

Elpot dabā

Protams, pat izbraukšana ārpus pilsētas, uz mežu vai piejūru palīdz ķermenim bagātināties ar skābekli, ieelpot dziedinošos aerojonus un gaistošos fitoncīdus. Bet vislielāko efektu sniedz kompleksa terapija, kas izveidota, kombinējot vairāk nekā gadsimtu ilgus zinātniskos novērojumus un mūsdienu pētījumus.

It īpaši tas attiecas uz jūras gaisu, tā ieguvumus apstiprina neskaitāmi pētījumi. Gaiss netālu no jūras ir bagāts ar suspendētām mikroskopiskām sāls daļiņām. Šādas kombinācijas ieelpošana ir ļoti labvēlīga cilvēkiem. Tā kā ne vienmēr, un ne visiem, ir iespēja elpot jūras gaisu vētras laikā, ir izveidotas īpašas sāls istabas, kurās ar speciālu aprīkojumu izsmidzina jūras sāls mikroskopiskas daļiņas.

Pastaiga priežu mežā sniedz labvēlīgu efektu, ja tā tiek uzturēta noteiktā ritmā un tiek dozēta. Turklāt lielisku efektu sniedz īpašas terapeitiskās inhalācijas, izmantojot dažādas dabiskas piedevas – tie var būt sāļi vai dažādi ārstniecības augi.

Tas var šķist pārsteidzoši, bet pareiza diēta arī palīdz uzlabot elpošanu. Kā jūs zināt, papildus kilogrami vēdera zonā samazina diafragmas kustības spējas, kas noved pie tās apjoma samazināšanās. Savukārt īpaši elpošanas vingrinājumi diafragmu palielina.

Kur elpojas viegli?

Vairāk nekā četrdesmit gadus mūsu sanatorija ārstē pacientus ar elpceļu slimībām. Pēdējos gados veiksmīgi tiek piemērota ārstēšanas programma “Elpceļu slimību ārstēšana”, kas ietver ne tikai labi zināmus dabiskos ārstnieciskos faktorus, izmantojot minerālūdeņus, dubļu pielietojumu, bet arī modernās ārstēšanas metodes, piemēram, haloterapiju ar kontrolētu mikroklimatu, inhalācijas ar dažādiem zāļu maisījumiem, specializētu terapeitisko vingrošanu, un, protams, elektrofototerapijas procedūras. Ārsts katram pacientam izvēlas individuālu ārstēšanas kursu, ņemot vērā viņa individuālās problēmas.

Plašāk par programmu “Elpceļu slimību ārstēšana” varat izlasīt šajā saitē.

Saņemt papildu informāciju var pie mūsu menedžeriem pa tālruni +371 677 36 500 vai pa e-pastu info@sanatorij.lv