Ekskursijas

Soviet Party - ieskats pagātnē

Mēs esam atverti visiem


Individuāliem apmēklētajiem un mazām ekskursiju grupām otrdienās plkst. 15:00 un sastdienās plkst. 11:00 tiek organizēta ekskursija “Soviet Party” programmas ietvaros bez teatralizētā uzveduma.

Programmā:

– Ekskursija “Gosdāčā №2” ar gidu? Kas pastāstīs par tā laika augstajiem viesiem un vēsturi. Ekskluzīvu telpu apskate;
– Tējas dzeršana no patvāra ar sausiņiem “Gosdāčā №2”;
– Sanatorijas muzeja apmeklējums, gida pavadījumā.

Biļetes cena: 5 EUR no cilvēka, grupām virs 10 cilvēkiem: 4 EUR no cilvēka

LAIPNI LŪGTI, ATPAKAĻ PAGĀTNĒ!


Sanatorija «Jantarnij bereg» ielūdz jūs aizraujošā ceļojumā, atpakaļ pagātnē. Jūs varēsiet iejusties XX gadsimta 70 gados, apmeklējot ēku, kas vēl nesenā pagātnē bija «paslēpta» no darbaļaužu acīm un skaitījās «slepenais» objekts.

Teatralizētā uzveduma programmā «Soviet Party» jūs iepazīsieties ar «Gosdāču №2», kurā atpūtās PSRS augstākie partijas biedri un viņu ciemiņi no sadraudzības valstīm. Jūs nokļūsiet gandrīz pus gadsimtu atpakaļ, ieslīgt vēsturiskajā realitātē palīdzēs tā laiku interjers – mēbeles, grāmatas un sadzīves priekšmeti, 1977. g. ziņu programma «Vremja» («Время»), kīnohronika, 70 gadu oriģinālās fotogrāfijas un protams tikšanās ar «CK KPSR Ģenerālsekretāru L. I. Brežņevu» un viņu padoto personālu.

Ja Jūs interesē vēsture, piedāvājam apmeklēt sanatorijā izveidoto muzeju, kura ekspozīcijā ir sanatorijas un kūrortpilsētas Jūrmalas vēstures materiāli, kā arī unikāla XX gs. pēdējo desmitgažu medicīnas priekšmetu un aparatūras kolekcija.

IESLĪGT PAGĀTNĒ


Teatralizētā programmā «Soviet Party» iekļauts:

– Instruktāža, sarunas ar «Gosdāčas №2 personālu» par uzvedības normām;
– Tikšanās ar «CK Ģenerālsekretāru L. I. Brežņevu»;
– «Gosdāčas №2» telpu apskate;
– Kinožurnāla seanss «Dienas jaunumi» (1976. g.);
– Sižeta «Laiks» apskate (1977. g.);
– Fotogrāfēšanās ar «CK KPSR Ģenerālsekretāru L. I. Brežņevu» un individuāli citās «Gosdāčas №2» telpās.

Papildus pakalpojumi pēc pasūtījuma: pusdienas pēc «Kremļa ēdienkartes»; grupas sagaidīšana ar pavadošo mašīnu (milicijas) un fotogrāfēšanās; koncerta programma (30-45 minūtes); brauciens automašīnā «Volga» GAZ-24 no CK KPSR un sanatorijas vēstures muzēja apmeklējums.

Pēc iepriekšēja pieteikuma teatralizētais uzvedums tiek organizēts grupām, kurās ir ne mazāk kā 20 cilvēki.

Pieteikšanās uz teatralizēto pasākumu e-pastā: manager@sanatorij.lv vai talr. 67735950

Informācija par ekskursijām bez teatralizētā uzvedumu e-pasta: reception@sanatorij.lv vai talr. 67736500.

Sanatorijas "Jantarnij bereg" muzejs

Katru trešdienu plkst. 15:00 un sestdien plkst. 12:00 aicinām jūs uz ekskursiju uz sanatorijas un kūrorta “Rīgas piejūras” muzeju. Viņi pastāstīs par Jūrmalas un Ķemeru kūrorta vēsturi, par to, kā sanatorija darbojās gandrīz pirms 50 gadiem. Jūs redzēsit tā laika pagātnes medicīnas instrumentus un retas fotogrāfijas.

Lielā Ķemeru purvs

Sanatorijas “Dzintara krasts” viesi jautā – no kurienes rodas sērūdeņraža ūdeņi?

Piedāvājam jums ekskursiju uz Lielo Ķemeru purvu (Lielais Ķemeru tīrelis) – unikālu dabisko vietu, pateicoties kurai veidojas dziedinošie minerālūdeņi.
Apskatiet fotoattēlus – un varbūt jūs vēlaties visu redzēt pats …


Sāksim ar slaveno avotu “Ķirzaka” (Ķirzaciņa). Ir zināms, ka kūrorta viesi tika fotografēti blakus viņam pat pirms Pirmā pasaules kara, lai arī tajā laikā nebija ķirzakas, bet tur bija zivs, kuru apbēdināja zēns. Bet tam nav jēgas – pats avots bija, tur bija lapene. Tas atrodas pašā Ķemeru centrā. Un vienmēr ir jautājumi – kur un kāpēc rodas sērūdeņraža ūdens? Lai to saprastu, jums jāiet tālāk, kur tiek organizēta īpaša taka.


Takas dienvidu daļā atrodas novērošanas tornis. Ja jūs to uzkāpsit, jūs varat apbrīnot skatu uz šo purvu, kas izplatījies vairāk nekā 6000 hektāru platībā.

Tātad, kā veidojas sērūdeņraža ūdeņi? Šeit ir diagramma, kas parāda procesa būtību.


1. Nokrišņi nokļūst purva pamatnē, kas bagātināts ar tā saucamajām humīnskābēm, kuras veidojas organisko nogulumu iznīcināšanas laikā, un zaudē ūdenī izšķīdušo skābekli. Viņi ir bagāti ar šo barības vielu.


2. Tad šie ūdeņi nonāk dolomītu un ģipša slāņos – ieži, kas satur sēra savienojumus. Šeit dzīvo tā saucamās sēru samazinošās baktērijas, kuru dzīves laikā izdalās tīrs sērūdeņradis – H2S.


3. Sērūdeņradis kopā ar gruntsūdeņiem lēnām virzās uz ziemeļaustrumiem, līdz Ķemeriem un krastam, kur tas nonāk virsmā avotu formā. Sērūdeņraža ūdeni iegūst arī no speciālas akas un caur cauruļvadu nosūta uz Dzintara krasta sanatorijas balneoloģisko nodaļu.


Jūs redzēsit šo diagrammu uz īpašiem vairogiem purva ceļā.

Ekskursijas pa Latvijas pilsētām (un ne tikai)

Mēs piedāvājam jums dažādas ekskursijas. “Vecrīga” – pastaigas ekskursija pa Vecrīgu
Programmā var ietilpt koncertu apmeklēšana Doma katedrālē, izklaides kompleksā un restorānā Lido, Rīgas Zooloģiskajā dārzā un citu vēstures un arhitektūras objektu apskate.

“Siguldas viduslaiku pilis” – ekskursija pa pilsētu ar piļu un alu apmeklējumu
Programmā var būt brauciens ar vagoniņu, slēpošana Rāmkalnos, restorāna Pie raganas (“Pie raganas”) apmeklējums.

“Viduslaiku pils Bauskā un Rundāles pils” Programmā var ietilpt Bauskas Alus produktu degustācija pilsētas alus darītavā.

“Ventspils – pilsēta pie jūras” un pilsētas svētki (augusta sākumā) – un citi