Fizioterapeitiskās metodes

Ūdens aerobika

Sanatorijā Jantarnij bereg notiek ūdens aerobikas nodarbības. 

Tas ir viens no tauku dedzinošākajiem slodzes veidiem un efektīvākajiem līdzekļiem cīņā ar celulītu. Efektīvs treniņš ūdenī padarīs spēcīgākas visas muskuļu grupas, jo īpaši vēdera un muguras. Nodarbības ir noderīgas varikozām vēnām, liekā svara samazināšanai, kā arī lai atjaunotos pēc traumām.   
Nodarbības vada sertificēts aerobikas instruktors. 

Antigravitācijas terapija

SPRINT metodes antigravitācijas terapija kardioloģiskiem pacientiem. Piemērota pacientiem ar koronāro sirds saslimšanu, hipertensiju, sirds aritmiju, pēc miokarda infarkta, ar traucētu asinsriti, traucētu sirds ritmu.

Ārstnieciskais efekts tiek sasniegts ar fiziskas slodzes modelēšanu ūdenī.  
Šis veids nodrošina fizisku darba spēju uzlabošanos. 
Samazina sirds un asinsvadu patoloģisko faktoru attīstību.
Organisma norūdīšanās efekts.
 
Katram pacientam tiek veikta individuāla testēšana ūdenī. 
Lai noturētu slimnieku uz ūdens, tiek izmantotas dažādas palīgierīces: pludiņi, piepūšamās jostas un vestes, riņķi. 
20 minūšu nodarbība baseinā un 20 minūšu nodarbība ārstnieciskās fizkultūras zālē (kāju muskulatūras stiprināšana). 
Iespējamas nodarbības 3 līdz 5 cilvēku grupā vai arī individuāli. 

Trenažieru zāle

Mūsu plašā un gaišā trenažieru zāle atrodas sanatorijas 3. stāvā un ir aprīkota ar vismodernākajiem pasaules līdera šajā jomā, firmas TECHNOGYM, trenažieriem. Šie trenažieri atšķiras ar to ērtumu un vienkāršumu, mūsdienīgu dizainu un maksimālu aizsardzību pret traumām.  Jūs esat iesācējs vai regulārs fitnesa klubu apmeklētājs – nodarbības mūsu trenažieru zālē Jums kļūs par lielisku pozitīvas enerģijas avotu, jo šeit ir trenažieri visu grupu muskuļiem, visu līmeņu sagatavotībai!  

Instruktori, kuri vienmēr atrodas zālē, palīdzēs Jums izveidot individuālu programmu un izskaidros, kā pareizi lietot trenažierus.
Gaisa kondicionēšanas sistēma, logi, pa kuriem var vērties uz neaprakstāmi skaistu priežu mežu, un mūzika padarīs Jūsu treniņu zālē maksimāli patīkamu!
 
Trenažieru zāles darba laiks:
P, O, T, C, Pk  – no 15:00 līdz 18:00
S, Sv – no 12:00 līdz 17:00 
 
Sanatorijas atpūtniekiem trenažieru zāles apmeklējums bez maksas un tikai pēc konsultācijas ar ārstējošo ārstu.

Medicīniskā teipošana

Medicīniskā teipošanas metode tika izstrādāta ar mērķi, lai stimulētu organisma dabīgos reģenerācijas procesus, kā arī, lai uzlabotu locītavu un muskuļu funkciju neierobežojot ķermeņa kustības.

Medicīniskās teipošanas koncepta izmantošanas klāsts ir ļoti plašs:
1. Asinsrites un limfas ateces uzlabošana;
2. Sāpju mazināšana;
3. Locītavu stabilizāciju un muskuļu funkciju uzlabošana (proprioreceptoru stimulācija un biomehāniskā iedarbība)

Mūsu sanatorijā ir iespēja izmantot šo unikālo metodi.

Foto: Dmitrijs Bindermanis
Modele: Ilona Mihailova

Slinga terapija

Slinga terpija ir fizioterapijas metode, kuru izstrādāja Norvēģu fizioterapeiti un ārsti un kuru pielieto izmantojot speciālu aprīkojumu Redcord. Slinga terapija tagad pieejama mūsu sanatorijā “Jantarnij Bereg”. 

Šīs metodes izmantošanas priekšrocības ir ne tikai veikt funkcionālo diognostiku, bet arī pielietot to aktīvai ārstēšanai, kuras pamatā ir individuāla pieeja katram pacientam. Tātad pielietotā ārstēšanas metode nodrošina funkcionālo kustību paternu atjaunošanu caur augsta līmeņa neiromuskulāro stimulāciju, ka ari trakcijas pielietošanu mugurkaulam ar starpskriemeļu diska problēmām.. Slinga terapiju pielieto pacientiem ar centrālās nervu sistēmas bojājumiem, ar perifērās nervu sistēmas bojājumiem, locītavu slimību gadījumos, pēc traumām un operācijām mugurkaulā un ekstremitātēs, bērniem ar stājas problēmām.

Šrotas skoliozes terapija

Tā ir specifiska konservatīvā skoliozes ārstēšana, t.i., uz vingrošanu balstīta pieeja skoliozes korekcijai. Terapijas aizsācēja ir Katarīna Šrota. Katarīnai bija skolioze, kuru tika mēģināts koriģēt ar korseti, taču neveiksmīgi, tāpēc viņa izstrādāja savu elpošanas tehniku un vingrojumus, lai kontrolētu savu skoliozi. Katarīna ar savu meitu atvēra klīniku, kura vienlaikus varēja ārstēt vairāk kā 150 pacientus.

Ārstēšana notiek individuāli, tās galvenais mērķis ir tipisko skoliozes pazīmju noteikšana un normālās ķermeņa statikas atjaunošana, progresijas apturēšana, lai nebūtu jānēsā korsete vai jāveic ķirurģiska korekcija. Šī metode palīdz pacientam iegūt nepieciešamās zināšanas un prasmi kontrolēt savu stāju. Pēc Šrotas metodes pacients:

• mācās samazināt mugurkaula deformācijas
• stiprina stājas muskulatūru
• mācās korektīvo elpošanu, lai izplestu ieliektās vietas
• mācās pozas, kas var mazināt izliekumus
• mācās vingrojumus, kas novērš asimetrisku mugurkaula noslogojumu

Ar pacientu nodarbojas sertificēts Šrotas metodes terapeits, kas darbojas ar skoliozes pacientu tikmēr, kamēr tiek iegūta laba metodes izpratne, ir izveidojušās iemaņas vingrojumu izpildē un pacients ir gatavs patstāvīgi darboties un iemācīto pārnest uz savu ikdienu.