Haloterapija – ceļš uz veselību

Elpošanas orgānu slimības ir ļoti bīstamas, un tāpēc medicīna pievērš īpašu uzmanību profilakses pasākumiem gan visa organisma, gan tieši plaušu un augšējo elpceļu stiprināšanai. Viena no senām, bet reizē arī progresīvām šādas profilakses metodēm ir haloterapija.

Sāls ārstnieciskās īpašības

Viens no galvenajiem uzdevumiem elpošanas orgānu slimību ārstēšanā ir likvidēt bakteriālās un vīrusu infekcijas perēkļus. Tas ir pietiekami sarežģīts uzdevums: ja rīkli apstrādāt ar zāļu preparātiem ir diezgan vienkārši, ar bronhiem un plaušām viss ir daudz komplicētāk.

Šajā gadījumā var būt ļoti noderīgs augstas dispersitātes pakāpes akmens sāls sausais aerosols, kam piemīt pretiekaisuma, bronholītiska un mukolītiska (bronhu darbību stimulējoša) iedarbība, kā arī baktericīda un bakteriostatiska iedarbība elpceļos – brohnos un plaušās.

Dabā šāds aerosols veidojas akmens sāls pazemes atradnēs. Jāņem vērā, ka akmens sāls papildus galvenajām sastāvdaļām, tas ir, nātrijam un hloram, satur arī kāliju, magniju, jodu un daudzus citus svarīgus elementus.

Datorizēta sāls ala

Kaut arī sāls raktuvju dziedinošās īpašības bija zināmas vēl senatnē, tikai 20. gadsimta otrajā pusē šī atveselošanās metode ieguva zinātnisku pamatojumu. Kļuva skaidrs, ka jāpanāk pavisam noteikta mikroskopisko sāls daļiņu koncentrācija un daļinām jābūt pavisam noteikta izmēra – ap 5 mikrometriem, tas ir, apmēram 20 reizes mazākām par cilvēka mata diametru.

Īpašu iekārtu izgudrošana, kas rada un izsmidzina šādus ļoti smalkus sāls putekļus, ļāva savstarpēji satuvināt haloterapiju un pacientus. Šīs sistēmas dēvē par haloģeneratoriem, tās pārvērš sāli smalki disperģētā pūderī un izsmidzina to īpašā ar dabīga sāls slāni pārklātā telpā.

Mūsdienu haloģeneratori tiek programmēti noteikta sāls tilpuma producēšanai ar uzdotu daļiņu izmēru fiksēta laika periodā. Šim nolūkam profesionālajos haloģeneratoros uzstāda mikroprocesoru sistēmas, kas seko līdzi ievadīto parametru ievērošanai, kontrolējot gaisa stāvokli „alā” ar speciālu lāzeru.

Haloterapija sanatorijā „Jantarnij bereg”

Sāls „alās” pateicoties sāls putekļu izsmidzināšanai un sienu, griestu un grīdas sāls virsmām tiek uzturēta bakterioloģiski tīra vide. Uzturēšanās haloterapijas zālē ir noderīga, ja ir dažādas problēmas ar elpošanas orgāniem, ādu un citas slimības.

Lai nodrošinātu nepieciešamo atmosfēru, sanatorijā „Jantarnij bereg” izmanto haloģeneratoru „Halomed GDA-01.17”, kas ir speciāli izstrādāts slimnīcām, sanatorijām, rehabilitācijas centriem un citām medicīniskajām iestādēm. Ierīce ir oficiāli reģistrēta Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Kanādā, Polijā, Krievijā, Ķīnā un vairākās citās valstīs, kā arī ir sertificēta kā atbilstoša ES Medicīnisko ierīču direktīvai 93/42/ EEK.

Haloterapijas izmantošanas gados sanatorijā „Jantarnij bereg” ir uzkrāta liela pieredze akūtu vīrusu infekciju, bakteriālu plaušu un bronhu slimību, astmas, kā arī ādas slimību (piemēram, piņņu, neirodermīta un psoriāzes) profilaksē.

Pēc haloterapijas procedūrām pacienti mazāk slimo ar vīrusu un citām infekcijas slimībām, ir mazāk jutīgi pret alergēnu, toksīnu un videi kaitīgu vielu iedarbību. Vēl ir ļoti svarīgi, ka sausais sāls aerosols iedarbojas uz organisma imūnsistēmu un dažādiem bioloģiskajiem procesiem, uzlabojot organisma aizsargspējas kopumā. Haloterapijas procedūras ietilpst speciālās imunitātes un organisma pretestības spēju uzlabošanas programmās.

Vairāk par sanatorijas medicīniskajām iespējām var izlasīt šajā saitē.

Saņemt papildu informāciju varēs pie mūsu menedžeriem pa tālr. +371 677 36 500 vai pa e-pastu info@sanatorij.lv