Kāpēc sāp mugura un locītavas?

Mūsu ķermenis ir atrodas nemitīgā smaguma spēka ietekmē. Mēs pastāvīgi piedzīvojam ievērojamu slodzi, it īpaši jaunības gados.

Svarīgi saprast, ka ķermeņa skelets pastāvīgi reaģē uz jebkuru slodzi. Piemēram, mugurkaula loma ir ļoti būtiska, jo pateicoties S-formas izliekumam, tas amortizē satricinājumus un triecienus, lai tādejādi pasargātu mūsu smadzenes. Tāpēc mugurkaula traucējumi, tā saucamā skolioze ir ne tikai neglīta, bet arī kaitīga visam organismam.

Ja mēs ikdienā daudz laika pavadām, sēžot pie galda, noliekušies pie piezīmēm, datora tastatūras un  tamlīdzīgi, mugurkaulā uzkrājas bīstams slodzes apjoms, kas rezultējas slimībā, par kuru gandrīz katrs ir dzirdējis, tā ir osteohondroze. Vieglprātīga attieksme pret šo slimību ir ļoti slikta ideja, jo sāpēs mugurā un galvassāpes ļoti ātri var iedragāt dzīves kvalitāti.

Interesanti gan – automašīnas īpašnieks seko līdzi auto tehniskajam stāvoklim. Sievietes uztraucas par savu garderobi. Bet gan auto, gan kleitu var nomainīt. Mēs bieži neaizdomājamas par to, kādas veselības problēmas mūs sagaida, jo nedz mugurkaulu, ne locītavas nevar aizvietot ar jaunām. Tas ko var darīt, ir rūpēties par savu veselību ikdienā.

Kā rūpēties par savu muguru?

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem šajā jomā ir identificētas aptuveni 150 dažādas slimības. Tās var būt iedzimtas un iegūtas jaunībā. Šīs slimības var būt akūtas, bet var būt arī hroniskas. Gadu gaitā tās kļūst par galveno invaliditātes cēloni. Šo slimību izraisītās sāpes var būt ļoti intensīvas.

Pie pirmajām problēmu pazīmēm ir noteikti jāvēršas pie ārsta. Parasti akūtas sāpes ārstē ar medikamentiem. Pēc tam jāvēršas specializētajā ārstniecības iestādē, lai turpinātu ārstēšanu, izmantojot ārstēšanu ar dabiskas iedarbības metodēm, piemēram, balneoterapiju, fizioterapiju un citus.

Mūsu sanatorija kopš tās atvēršanas 1973. gadā piedāvā ārstēšanu pacientiem ar muskuļu un skeleta sistēmas slimībām. Pēdējos gados veiksmīgi tiek piemērota ārstēšanas programma “Veselīga mugura un locītavas”, kas ietver ne tikai labi zināmas dabiskas ārstēšanas procedūras, izmantojot minerālūdeņus un dubļus, bet arī mūsdienīgas fizikālās terapijas ārstēšanas metodes, piemēram, elektrovakuuma terapiju un fizioterapiju, tostarp slingu-terapiju. Ārsts katram pacientam izvēlas individuālu ārstēšanas kursu, ņemot vērā viņa individuālās problēmas.Papildinformācija par programmu “veselīga mugura un locītavas” ir pieejama šajā mājas lapā.

Saņemt papildu informāciju no mūsu menedžeriem var pa tālr. +371 677 36 500 vai pa e-pastu info@sanatorij.lv