Lumbago – asas sāpes muguras lejasdaļā

Lumbago raksturīgas spējas, šāvienlīdzīgas sāpes muguras lejasdaļā, kas parasti parādās fiziskas slodzes vai neveiklas kustības laikā.

Kāpēc mugurkauls ‘šauj’?

Lumbago sāpēm ir sekundārs raksturs, t.i, tās attīstās uz kāda patoloģiska procesa fona, visbiežāk tā ir mugurkaula osteohondroze. Lumbargo diagnosticē visbiežāk jauniem un pusmūža cilvēkiem, daudz retāk lumbago parādās gados veciem cilvēkiem.

Visbiežāk lumbago ‘šāvienu’ var saņemt, izpildot neērtu kustību, piemēram, paceļot smagumu vai veicot neierastu darbību. Tas var notikt, kārtojot iepirkumu maisiņus automašīnas bagāžniekā vai tīrot māju, vai pat pludmalē, spēlējot volejbolu. Izprovocēt lumbargo var arī hipotermija.

Lai notiktu lumbago lēkme, dažreiz pietiek vien pasniegties pēc pildspalvas, kas atrodas uz blakus galda. Cilvēks instinktīvi mēģina nofiksēties, sastingt, jo jebkura turpmāka kustība strauji pastiprina sāpes. Bieži, ieņemot ērtu stāvokli, piemēram, apguļoties, sāpes pazūd. Dažreiz sāpes pazūd tik pat ātri, kā parādījušās. Bet nelolojiet velti cerības, lumbago vienmēr atgriežas, un var padarīt dzīvi nepanesamu.

Lumbago - ārstēšana un rehabilitācija sanatorijā

Kad lumbago sāpes ir jau parādījušās, tad jau ir par vēlu domāt par veselīgu dzīvesveidu. Lumbago ir sekas jau esošiem traucējumiem ķermenī. Pēc analoģijas ar automašīnu nav vairs jēgas spodrināt virsbūvi un liet motorā dārgu eļļu, ja balstiekārta ir jau sabrukusi.

Jau pēc pirmās lumbago lēkmes ir jāvēršas pie ārsta. Pārbaudē tiks noskaidrots slimības pamatcēlonis un, visticamāk, tiks izrakstīta medikamentu terapija. Pēc tam ir nepieciešams iziet īpašu atveseļošanās kursu vai rehabilitāciju specializētā medicīnas iestādē, kurā tiek izmantoti dabas faktori un citi rehabilitējošās terapijas pasākumi, piemēram, balneoterapija, fizioterapija un virkne citu.

Mūsu sanatorija kopš tās atvēršanas 1973. gadā piedāvā ārstēšanu pacientiem ar muskuļu un skeleta sistēmas slimībām. Pēdējos gados veiksmīgi tiek piemērota ārstēšanas programma “Veselīga mugura un locītavas”, kas ietver ne tikai labi zināmas dabiskas ārstēšanas procedūras, izmantojot minerālūdeņus un dubļus, bet arī mūsdienīgas fizikālās terapijas ārstēšanas metodes, piemēram, elektrovakuuma terapiju un fizioterapiju, tostarp slingu-terapiju. Ārsts katram pacientam izvēlas individuālu ārstēšanas kursu, ņemot vērā viņa individuālās problēmas.

Papildinformācija par programmu “veselīga mugura un locītavas” ir pieejama šajā mājas lapā.

Saņemt papildu informāciju no mūsu menedžeriem var pa tālr. +371 677 36 500 vai pa e-pastu info@sanatorij.lv