Par kūrortpilsētu Jūrmala

Jūrmala – unikāla kūrortpilsēta

 Jūrmala – unikāla kūrortpilsēta, kas ietver sevī visus trīs galvenos kūrortiem raksturīgos faktorus: ārstējošs klimats (jūra, priežu mežs, tīrs, bagātīgi jonizēts gaiss), minerālie ūdeņi (sērūdeņraža, broma un nātrija hlorīda) un ārstnieciskās dūņas (kūdras un sapropeļa). Par Jūrmalas ārstniecības centru tiek uzskatīti Ķemeri, kuri ir slaveni ar savām ārstnieciskajām dūņām un minerālajiem ūdeņiem. Ķemeri – Jūrmalas daļa 44 km attālumā no Rīgas.

Vēsturiski Ķemeru teritorija bija saistīta ar Kurzemi (ietilpa Kurzemes/Zemgales hercogistē), tajā laikā pārējā Jūrmalas daļa ietilpa Vidzemes guberņā, tās izaugsmi spēcīgi ietekmēja Rīga. 1561. gadā vēsturisko dokumentos pirmo reizi tika minēts Ķemeru nosaukums saistībā ar zemes gabalu, kas piešķirts zemniekam Kasparam Ķemeram. 

18. gadsimta beigās (1796. g) vietējie mežstrādnieki, izmantojot tautas medicīnas metodes, ārstēja pirmos slimniekus, izveidojot savās mājās peldvietas.

1801. gadā Sanktpēterburgas akadēmiķis T. Lovics veica Ķemeru minerālo ūdeņu ķīmiskās analīzes. Oficiāli Ķemeru kūrorts tika izveidots 1838. Gadā, kad Nikolajs I piešķīra šo zemi poliklīnikas būvniecībai.  19. gadsimta otrajā pusē Ķemeros izveidoja ūdens ārstniecības sanatoriju, pansionātu, aptieku, pastu, uzsāka parka sakārtošanu.  

1878. gadā G. Tomass pirmo reizi veica ārstniecisko dūņu bioķīmiskās analīzes.

Posmā no 1904. līdz 1915.g. Aleksandrs Lozinskijs, Ķemeru kūrorta vadītājs, veica vairākus svarīgus Ķemeru dūņu ārstniecisko faktoru pētījumus. 20. Gadsimta sākumā Ķemeri bija viens no lielākajiem kūrortiem, tieša dzelzceļa līnija savienoja Ķemerus ar Sanktpēterburgu un Maskavu.
1912. gadā sāka kursēt tramvajs (vienīgais Jūrmalā), kas nogādāja kūrorta viesus uz Jaunķemeru pludmali. Tramvaja līnija pastāvēja līdz 1933. gadam.
  
Pastaigas gar jūras krastu, peldes jūras ūdenī ātri izpelnījās plašu atzinību starp aristokrātijas pārstāvjiem. Jūrmalā ieradās ģenerāli, politiķi un rakstnieki. Vēl joprojām pludmalē saglabājušās vēsturiskās kūrorta iestāžu ēkas, kuras rada neatkārtojamu senlaicīgu  kūrorta tradīciju atmosfēru. 
Sanatorija “Jantarnij bereg” tiek uzskatīta par pēcteci un šo tradīciju turpinātāju. Piejūras kūrorts ir bagāts ar dažādiem mineraļu avotiem, kuri tiek lietoti dzeršanai, baseinos un vannās. Kā arī slavenās kūdras dūņu uzklāšana uz ķermeņa. Plaši tiek pielietota fizioterapija, halospeleterapija (sāls istaba), ārstnieciskā vingrošana, ūdens aerobika, masāžas, aero klimatoterapija. Ārstējošais gaiss, piesātinātie jūras un priežu aromāti paši par sevi tiek uzskatīti par vieniem no labvēlīgākajiem atveseļošanās faktoriem.
 
Kūrorta procedūras, ko piedāvā sanatorija “Jantarnij bereg” apvienojumā ar peldēšanu un pastaigām pa pludmali ne tikai veiksmīgi tiek izmantotas sirds un asinsvadu, nervu sistēmas, balsta un kustību spēju, gremošanas un vielmaiņas rehabilitācijā un ārstēšanā, bet arī palīdz atbrīvoties no noguruma un stresa jebkurā gada laikā. Aktīvas atpūtas cienītāji var pavadīt laiku tenisa kortos, spēlējot biljardu, baudot vietējos un starptautiskos izklaides pasākumus, koncertus koncertzālē Dzintaros, apmeklēt lielāko akvaparku Ziemeļeiropā „Līvu Akvaparks”.   
 
Jūrmala – pilsēta atpūtai, mieram, veiksmei, mīlestībai, cerībai.