Vieglas elpošanas prieks

Cilvēks bez gaisa spēj nodzīvot vien dažas minūtes. Tāpēc ir vitāli svarīgi rūpēties par elpošanas orgāniem, cenšoties nepieļaut bīstamu slimību un to komplikāciju attīstīšanos.

No kā jāsargā plaušas

No vienas puses, plaušas nepieciešams aizsargāt no sīkām minerālām un organiskām daļiņām – kvēpiem, putekļiem, ziedputekšņiem. Tās ne tikai mehāniski bojā plaušas, bet arī izraisa bīstamas ķīmiskās reakcijas, kas savukārt var radīt daudzas slimības, tādas kā silikoze, dažādas alerģijas, astma un pat onkoloģiskas slimības.


Bīstamas ir arī bakteriālas un vīrusu infekcijas. Mikroorganismi iekļūst plaušās, kad tiek ieelpotas sīkas siekalu daļiņas, kas nonākušas ārējā vidē, slimniekam elpojot, šķaudot vai klepojot.


Izplatītākās ir akūtas elpceļu infekcijas, gripa un pēdējā laikā arī koronavīrusa infekcija (COVID-19).


Ir arī bakteriālas infekcijas, piemēram, tuberkuloze, kuras izraisītāja ir baktērija – tuberkulozes nūjiņa. Šī baktērija ir ļoti plaši izplatīta dabā. Mēs ikdienā varam sastapties ar to, bet mūsu imūnsistēma parasti to nomāc – slimība attīstās cilvēkiem, kuru organisms ir novājināts. Elpošanas orgānu infekcijas slimības ir ļoti bīstamas, un to sekas var krasi pasliktināt cilvēku dzīves kvalitāti. Tieši tāpēc ir tik svarīga

elpošanas orgānu slimību profilakse un ārstēšana.

Lai samazinātu šo bīstamo slimību attīstīšanās iespējas, vispirms maksimāli jāierobežo negatīva iedarbība uz elpošanas orgāniem. Jāatmet smēķēšana, jācenšas mazāk uzturēties piesārņotā vidē un pēc iespējas biežāk jādodas pastaigāties dabā, it sevišķi skujkoku mežā, jūras krastā.


Nepieciešams stiprināt organisma aizsargspējas, izmantojot rūdīšanu un dažādas fizikālās terapijas metodes, tai skaitā inhalācijas, peldēšanos, gaisa vannas un ārstniecisko vingrošanu. Labus rezultātus dod arī īpašie elpošanas vingrinājumi, kas ir izstrādāti plaušu ventilācijas uzlabošanai.


Sanatorijā „Jantarnij bereg” jau ilgāk par 40 gadiem tiek ārstēti pacienti ar elpošanas orgānu slimībām. Pēdējos gados veiksmīgi tiek izmantota ārstniecības programma „Elpošanas orgānu slimību ārstēšana”, kurā ir iekļauti ne tikai labi zināmie dabīgie ārstnieciskie faktori, lietojot minerālūdeņus un dūņu aplikācijas, bet arī tādas modernas ārstēšanas metodes kā haloterapija ar vadāmu mikroklimatu, dažādu ārstniecisku maisījumu inhalācijas, specializēta ārstnieciskā vingrošana un, protams, elektriskās un gaismas procedūras. Ārsts piemeklēs ikvienam pacientam individuālu ārstēšanas kursu, rūpīgi izvērtējot slimnieka veselības stāvokli un problēmas.


Sīkāk par elpošanas orgānu slimību ārstēšanas programmu lasiet šeit:


Saņemt papildu informāciju var pie mūsu menedžeriem pa tālruni +371 677 36 500 vai pa e-pastu info@sanatorij.lv